top of page

Lovec z Bosny postřelil 20 tulavých psů v místní obci

Masová vražda se odehrála ve vesnici Caparde, v obci Osmaci, dne 18.2.2024. Vše před zraky občanů i dětí. Nedlouho předtím se místní sešli, aby vybrali peníze na tuto střelbu, což však později popřeli.


Při pokusu policie o získání ostatků zvířat a jejich vyhrabání z nedalekého pole se opět seběhli místní s agresivním křikem a nadávkami, ať žurnalisté a policie opustí soukromý pozemek. Státní zástupce pak vydal verdikt, že k vydání příkazu ke vstupu na tento soukromý pozemek (za účelem vykopání mrtvol) není dostatek důkazů a prvků.


Už jen toto nesmyslné jednání dosvědčuje, jak se stát Bosna staví k takovým a podobným brutálním a zcela nehumánním trestným činům vůči nevinným zvířatům.


Záchranářka Hana Dedic nás kontaktovala s brekem, že se bojí, že její pejsky také zastřelí, dokonce ji někteří vyhrožují, že tak učiní. Její pejsky jsme přemístili do soukromého azylu v Sarajevu, kde jsou nyní v bezpečí a hledají domov.


Těmto pejskům nyní platíme dočasnou péči 65 euro za pobyt měsíčně, fenka Cerna dokonce již našla domov v Čechách a bude se brzy válet na gauči v nové rodině, kde může zapomenout na svoji pekelnou minulost. Pejsek North pojede do Švédska do záchranné stanice pro husky a zbytek pejsků stále hledá domov. Pokud se v obci objeví další pejsci, bude je Hana zachraňovat a postupně přemisťovat do bezpečí.


Comentários


bottom of page